Plaukų priežiūra šiltuoju sezonu – Greenas Salonas

Plaukų priežiūra šiltuoju sezonu

Vasarą tikrai norisi daugiau laiko praleisti gamtoje, pasimėgauti saule. Deja, tiesioginiai saulės spinduliai neigiamai veikia mūsų plaukus: jie sausėja, ima šakotis, blunka. Todėl plaukams būtina ypatinga priežiūra, kad plaukai išliktų sveiki ir gražūs.

Štai keli puikūs patarimai, leisiantys ir vasarą džiaugtis išpuoselėtais plaukais:

  1. Bent kartą per savaitę naudokite giliai drėkinančią kaukę. Tai labai svarbu, nes dažnai plaukus šlapinant ir džiovinant, jie gali imti sausėti, šiauštis, skilinėti.
  2. Poilsiautojoms prie jūros ar baseino, ekspertai pataria naudoti nenuplaunamą kondicionierių, kuris padėtų išvengti jūros druskos bei chloro daromos žalos plaukams. Jei užmiršite plaukų apsaugą išsimaudžius jūroje, būtinai perpaukite plaukus gėlu vandeniu.
  3. Jei planuojate ilgai būti saulėje – nepamirškite galvos apdangalo. Ultravioletiniai spinduliai veikia ne tik odą, bet ir mūsų plaukus, tad apsauga jiems taip pat būtina. Rinkitės galvos aksesuarus iš natūralaus pluošto.
  4. Deginantis plaukus galite ištepti augaliniais aliejais. Grožio specialistai pastebi, jog tokia drėkinanti ir maitinanti priemonė ypač veiksminga vasarą, nes nuo karščio plauko žvyneliai atsiveria ir todėl aliejus įsigeria geriau. Taip pat puikiai tinka plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra hidrolizuoto keratino. Tokios priemonės ne tik atstato plaukus, bet ir apsaugo nuo žalingo saulės poveikio.
  5. Šiltuoju sezonu rečiau naudokite plaukų džiovintuvą ir kitas formavimo priemones – tiesintuvus, žnyples. Jei labai norisi žaismingos šukuosenos, bangeles gali padėti suformuoti dar neišdžiuvus plaukams susuktas kuodas ar plaukų putos.

Plaukų žvilgesys – vienas iš sveikų plaukų bruožų, bet ar tikrai? Sveikų plaukų iliuzija dažnai sukuria pramoninėje kosmetikoje plačiai naudojami SILIKONAI. Tačiau, kas yra tie silikonai ir koks jų daromas poveikis plaukams? Pabandykime atsakyti į šiuos klausimus.

Kas tie silikonai?

Tai naftos perdirbimo produktai, kurie dėl savo pigumo labai „išvešėję“ kosmetikos industrijoje. Jie aptinkami šampūnuose, balzamuose, plaukų formavimo, dekoratyviose priemonėse ir dažnai slepiasi po pavadinimais, kurie baigiasi „-cone“,“-conol“,“- zane“, „-siloxane“. Pramoninėje kosmetikoje silikonai mėgstami dėl greito efekto: plaukai tampa slidūs, blizgūs. Tačiau minėti efektai turi savo kainą…

Koks jų poveikis?

Silikonai apgaubia plauką ir galvos odą deguoniui nelaidžia plėvele, kuri sutrikdo maistinių medžiagų ir deguonies pasisavinimą. Galvos oda ir plaukai dėl medžiagų trūkumo ima sausėti. Tai dažnai tampa jautrios galvos odos, slenkančių plaukų priežastimi. Silikonai turi savybę kauptis ant plaukų – neatlaikę sankaupų plaukai lūžinėja, skilinėja galiukai. Be to, silikonai veiksmingi tik tuomet, kai jie yra naudojami pastoviai. Nebenaudojant kosmetikos su silikonais, išryškėja jų daroma žala: plaukai pradeda labai veltis, pūstis, šiauštis. Tikrai neprimena sveikų plaukų…

Kokia gali būti alternatyva?

Ekspertai teigia, kad neigiamo silikonų poveikio galima atsikratyti per 5-6 mėnesius, atsisakius kosmetikos su kenkėjiškais silikonų junginiais. O kosmetika be silikonų turi kur kas daugiau privalumų! Tai yra natūralus ir netrumpalaikis plaukų grožis ir gyvybingumas. Natūralesnė kosmetika turi savo išliekamąją vertę, nes aprūpina plaukus ir galvos odą vertingomis medžiagomis. Sveiki plaukai ir galvos oda neatsiejama nuo tikro grožio ir visada bus madinga. Be to, plaukams natūralų blizgesį gali suteikti įvairūs augaliniai aliejai kaip argano, avokado, baobabų, makadamijų, brokolių sėklų, migdolų ir kt.

Sveikiems plaukams išbandykite natūralius “Greenas” plaukų priežiūros produktus.