SOS – silpni ir slenkantys plaukai

Kamuoja silpni, slenkantys plaukai? Ar žinojote, kad netekti iki 100 plaukų per dieną yra visiškai normalu? Tačiau jei jaučiate, kad plaukų apimtis ima pastebimai mažėti – verta susirūpinti.

Plaukų netekimo priežastys gali būti labai įvairios, dažniausios jų: prasta mityba, bendra sveikatos būklė: hormonų pasikeitimai, uždegiminiai procesai, stresas. Tam įtaką gali daryti ir sezonų kaita. Rudenį ir pavasarį pagausėjęs plaukų slinkimas – dažnu atveju normalus reiškinys. Tačiau pripažinkime, kad rūpintis savimi reiktų ištisus metus.

Štai keletas patarimų, padėsiančių išvengti arba sumažinti plaukų slinkimą:

Stenkitės, kad jūsų mityba būtų pilnavertė

Kai mitybos racione ima trūkti baltymų, sudėtinių angliavandenių, gyvūninių ir augalinių riebalų, pirmiausia kenčia plaukai ir nagai. Norint puoselėti stiprius ir sveikus plaukus kasdieninėje mityboje neturėtų trūkti tokių mineralų kaip fosforo, cinko, vario, magnio, jodo.

Taip pat svarbu gauti reikiamą kiekį omega-3 riebalų rūgščių. Stenkitės, kad mitybos racione būtų pakankamas kiekis įvairių daržovių, vaisių, žuvies patiekalų. Neužmirškite gerti vandens.

Venkite streso

Nuolatinė įtampa kenkia ir sveikatai, ir grožiui. Stresas gali įvairiai paveikti galvos odos būklę. Įtempta galvos oda, padidėjęs jautrumas – tik keletas požymių. Tokiu atveju, galvos odos masažas netik padeda atsipalaiduoti, bet kartu puiki priemonė plaukų stiprinimui. Masažo metu aktyvinama paviršinė kraujotaka, plauko svogūnėliai geriau aprūpinami maisto medžiagomis ir išlaiko gyvybingumą.

Rinkitės tinkamą kosmetiką

Jau ne paslaptis, kad cheminiai komponentai, kurių gausu daugumoje šampūnų, balzamų ir kt. priemonių, neigiamai veikia natūralias odos funkcijas. Silpnėjantys ir slenkantys plaukai, tai tik vienas iš daugelio efekto siekiančios kosmetikos šalutinių poveikių. Tuo tarpu natūralios augalinės kilmės medžiagos stimuliuoja odos paviršių ir gerina odos funkcijas, todėl plaukams ir galvos odos priežiūrai rinkitės natūralius produktus.

Reguliariai atlikite galvos odos šveitimą

Galvos odos kaip ir viso kūno odos ląstelės keičiasi. Pastebimos pleiskanos gali būti pagausėjusio odos sluoksniavimosi pasekmė. Siekiant to išvengti patariama bent kartą per mėsesį, esant poreikiui ir dažniau, atlikti galvos odos pilingą.

Taip padėsite odai pašalinti suragėjusias odos paviršiaus ląsteles ir apsaugosite plauko folikulus nuo riebalinių kamščių ir cheminių medžiagų likučių sankaupų.