Viktorija Parutytė: „Spalvos bene labiausiai viliojantis vaikus dalykas, leiskime jiems pažaisti kuriant savo herojų įvaizdžius“ – Greenas Salonas

Viktorija Parutytė: „Spalvos bene labiausiai viliojantis vaikus dalykas, leiskime jiems pažaisti kuriant savo herojų įvaizdžius“

Penki klausimai apie vaikų plaukų priežiūros ypatybes, naujausias stiliaus tendencijas, spalvų magiją grožio salonas „Greenas“ vienai įkūrėjų, Kevin Murphy trenerei Lietuvoje, kirpėjai, dažymo meistrei Viktorijai Parutytei.

Kuo ypatinga vaikų mada plaukų priežiūros industrijoje?

Vaikams grožio industrijoje skiriamas nemažas dėmesys, vis daugiau prekinių ženklų sukuria ypač saugias tiek higienos, tiek formavimo priemones. Kadangi vaikai yra jautresni kaip vartotojai, todėl vengiama perteklinių, kvapių ingredientų, kas dažnai tinka universaliai publikai. Vaiko plaukas dažniausiai yra nepažeistas, todėl kuriant bet kokį produktą ar šukuojant juos, stengiamasi nepažeisti plauko, akcentai sudedami, kad išsaugoti sveiką plauką, o ne kurti iliuzijas.

Vaikai seka savo autoritetus, dabar tai yra lengva, dėl prieinamos informacijos kiekio. Jiems norisi susitapatinti su mylimais sportininkais, dainininkais, animacinių ir nuotykių filmų herojais. Įdomu, kad vaikai nepastebi nei rasių, nei amžių skirtumų, jiems imponuoja pats įvaizdis.

Ar visa tai, kas taikoma suaugusiems, galima ir vaikams?

Ne visada. Vaikų plaukų mados tendencijose pirmoje vietoje iškeltas saugumas. Jau yra nemaža pasiūla tikrai efektyvių ir saugių priemonių. Vaikų odos poreikiai dažnai skiriasi. Taip pat yra tam tikros korekcijos dėl vaikų ribotų įgūdžių formuojant plaukus, tačiau jei kosmetika saugi, iš esmės, ji gali būt vartojama tiek suaugusių, tiek vaikų, tačiau verta apsvarstyti, ar tai būtina. Ir aišku, be tėvų leidimo negalima atlikti ilgą laiką išliekančių procedūrų, kurios keičia plaukų struktūrą ar kokybę.

Kaip išpildyti vaikų svajonę nusidažyti plaukus ryškiomis spalvomis nesugadinus plauko?

Spalvos bene labiausiai viliojantis vaikus dalykas, jau nuo labai ankstyvo amžiaus vaikai blizgina akis pačiais ryškiausiais atspalviais, svajoja apie ryškiaspalves sruogas, ypač jei yra įpratę lydėti mamas į kirpyklą. Jau seniai turime taip vadinamus vienkartinius sprendimus, kuriais pralinksminame mažuosius, tai taip vadinamos kreidelės, kurios veikia, kaip makiažas, nusiplauna su sekančiu plovimu, galimos net liuminescencinės spalvos, o vaikų reakcija į jas nuostabi. Taip pat ilgesnį rezultatą galime sukurti su taip vadinamais tiesioginiais pigmentais, juos dedame į kondicionierių, kuris nepažeidžia plauko struktūros, o atlieka tausojantį vaidmenį. Tokie sprendimai laikosi ilgiau, priklausomai nuo pasirinktos spalvos ryškumo ir plovimo dažnio.

Kaip prižiūrėti vaikų plaukus?

Vaikų plaukų priežiūroje pagrindinis principas, kuriuo remiantis turėtų būti planuojami visi veiksmai – tai nesugadinti, neišbalansuoti. Jei vaikas mažas, neplauti per dažnai, tik jei plaukai labai veliasi ar yra ilgesni vartoti kondicionierius, rinktis šampūnus be sulfatų ir silikonų, leisti plaukams natūraliai išdžiūti. Paauglių plaukai reikalauja intensyvesnės priežiūros, nes keičiasi hormoninė sistema, gali riebaluotis galva, geriau dažniau plauti šampūnais be sulfatų, nei bandyti surasti stebuklingą “fairy”. Tos paieškos dažnai nuveda į sintetinių, stipriai „nuriebalinančių“ šampūnų pasaulį ir problema neišsprendžiama, tik išsausinama oda. Susibalansavus hormonams, galvos oda grįžta į normalią būseną, jei tik nebuvo išbalansuota paieškų metu. Formavimo priemones patarčiau rinktis kokybiškas, natūralių ingredientų pagrindu, nevartoti priemonių, kuriose daug alkoholio, jis stipriai sausina.

Kas šiuo metu madinga vaikų plaukų stiliaus pasaulyje?

Ryškios spalvos, garbanoti plaukai, šukuosenos labai trumpais šonais, aktualu ilgai išliekančios formos, ryškūs akcentai.

Šiuolaikinės formavimo priemonės leidžia mums nesunkiai subanguoti plaukus, be karštų įrankių, fiksuoti įvairius kuodukus ar pynimus, patariu pasitelkti vaikų taip mėgstamus aksesuarus: lankelius, ryškiaspalves gumeles ar segtukus.

Pandemijos akivaizdoje svarbiausia, kad nekiltų daug problemų, jei uždarys karantinui grožio salonus, plaukus prižiūrėti patiems.