Rožiniai plaukai, ,,Instagram’’ filtrai ir individualumas – ką reikia žinoti apie vasaros plaukų mados tendencijas

Turbūt dažnas pastebėjome, kad vasara – būtent tas metas, kada esame labiau linkę eksperimentuoti ne tik su savo apranga, jos detalėmis, spalvomis, bet ir su plaukais. ,,Lietuviai tampa drąsesni – vasarą vis dažniau ryžtasi žymesniems pokyčiams: nebebijo drąsesnio kirpimo ar ryškesnės plaukų spalvos’’, – teigia nuolat besikeičiančias plaukų mados kryptis pasaulyje sekančios profesionalios stilistės, salono ,,Greenas’’ savininkės Viktorija Parutytė ir Olga Wiseman.

Kartu su savo komanda moterys pristato aktualiausias vyrų ir moterų plaukų šukuosenų, spalvų tendencijas.

Šios vasaros ,,topas’’ – rožiniai plaukai

Viena ryškiausių šios vasaros plaukų mados krypčių – rožiniai plaukai. ,,Rožinė spalva, jos atspalviai plaukuose jau kuris laikas laikomi vieni madingiusių, tačiau nesitikėjome, kad šis ,,trendas’’ taps tokiu populiariu tarp mūsų šalies merginų ir moterų.  Net ir brandaus amžiaus klasikinį, gan konservatyvų stilių puoselėjančios klientės mielai renkasi šią spalvą’’, – pasakoja stilistė Olga Wiseman. Ji atskleidžia, kad siekiant tausoti plaukus, dažniausiai naujos spalvos išgaunamos spalvų toną suteikiančių nusiplaunančių kaukių plaukams pagalba, dėl to plaukai nėra papildomai alinami ar žalojami.

Šią vasarą taip pat madingi platinos, pilkos, rausvos, raudonos, bordo, koralinės spalvų atspalviai plaukuose. Aktualūs išlieka ir ombre, sombre, balayage dažymai.

Ant plaukų – ,,Instagram’’ filtrai

Stilistės neslepia, kad plaukų dažymui keliami vis didesni reikalavimai. Populiarėjant sudėtingų technikų dažymui jau įprastu tapusį 3D dažymą pakeičia daug sudėtingesnis 4D dažymas, kuomet plaukai ne tik tonuojami, bet ir įdedami papildomi spalvų filtrai.

Taip sukuriamas dar nematytas ir ilgalaikiškesnis efektas – palaipsniui spalvos išsiplovimas suteikia vis kitą atspalvį, tad klientas turi galimybę visą mėnesį džiaugtis ne ta pačia, bet vis kintančia plaukų spalva. Įdomu tai, kad šiuo nauju 4D dažymo metodu galima akcentuoti kliento veido bruožų privalumus ir paslėpti trūkumus.

,,Dabar ne tik ,,Instragram’’ turi filtrus – juos uždėti galima ir ant plaukų,’’ – juokauja Olga Wiseman. Pasitelkiant šį naują dažymo būdą, spalvomis galima ne tik formuoti, bet ir projektuoti: viena spalva paryškins akių spalvą, kita paslėps odos trūkumus, dar kita padės sušvelninti bruožus ir pan.

Mados viršūnėje – individualumas

,,Žalių’’ grožio salonų koncepto pradininkės Lietuvoje teigia, kad sveiki, išpuoselėti ir blizgantys plaukai visada buvo, yra ir bus madingi, tad ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas teisingai jų kasdienei priežiūrai renkantis saugias bei neagresyvias plaukų priežiūros priemones, nepamirštant įvairių aliejų, kaukių plaukams ir galvos odai.

,,Natūralumas, nesudėtingos šukuosenos, lengvai krintančios bangos, paplūdimio įvaizdis visada asocijuojasi su nerūpestingumu, saule, atostogomis. Ne išimtis ir ši vasara’’, – teigia Olga Wiseman ir siūlo nepamiršti įvairių plaukų aksesuarų: segtukų, juostų, skarų, kurie šį sezoną ypač aktualūs.

Stilistė Viktorija Parutytė pastebi, kad šiuolaikiniai vyrai ir moterys gyvendami labai aktyvų gyvenimą bei turėdami mažai laiko patys diktuoja tam tikras tendencijas: ,,Labai išaugo tikslių, nepretenzingų kirpimų poreikis, kuomet turime puikią progą išnaudoti natūralią žmogaus tekstūrą, pabrėžti jo individualumą. Jei žmogus turi strazdanas ar garbanotus plaukus – tai tampa jo vizitine kortele.’’

Saldus vyriškumas – praeityje

Pasak Viktorijos, nebeliko saldaus vyriško grožio – jei vyro įvaizdyje pasitelkiami tam tikri moteriškumo prieskonį turintys akcentai (gėlėti audiniai, pastelinės spalvos), tai tik tam, kad būtų pabrėžtas vyro pirminis pradas, t.y. vyriškumas.

,,Šiuolaikinis vyras – tai pasitikintis savimi, turintis savo išskirtinumą ir to neslepiantis vyras. Jis nebesigėdija savo pūstų, žilstelėjusių plaukų ar retos barzdos – juk tai ir yra jo unikalumas’’, – atvirauja stilistė.

Supaprastėjo ir kasdienė vyriškų šukuosenų priežiūra – atitaikius tikslų, nepretenzingą kirpimą, dažnai nebėra būtinos formavimo priemonės. Galima rinktis tik tokias, kurios paryškintų plaukų tekstūrą, bet neatliktų jų formavimo funkcijos.

Šį sezoną itin madingos vyrų šlapių plaukų šukuosenos, pusilgiai plaukai, barzda, plaukų šukavimas ant veido, kirpčiukai (pastarieji lieka aktualūs ir moterų plaukų kirpimuose).

,,Ilgą laiką grožio industrijoje buvo populiarūs įvairūs įvaizdžiai, kurie užgoždavo žmogaus išskirtinumą. Dabar viskas apsivertė aukštyn kojom – stilius nebeprieštarauja žmogaus prigimčiai, jis yra individualus ir laisvas’’, – teigia stilistės.