Olga Wiseman: „Grožis išgelbės pasaulį“ – Greenas Salonas

Olga Wiseman: „Grožis išgelbės pasaulį“

„Grožis išgelbės pasaulį“, – tokia filosofija net ir sudėtinguose pandemijos gniaužtuose vadovaujasi viena žymiausių Lietuvos stilisčių Olga Wiseman. Apie grožio filosofiją, jos magiją bei  istorinius vingius, atsispindinčius skirtinguose įvaizdžiuose, Olga Wiseman labai taikliai pristatė savo knygoje „Grožio galia“. 2015 metais inicijavusi knygos „Grožio galia“ idėją „Greenas“ salono įkūrėja subūrė neeilinę komandą talentingų, ryškių savo srities profesionalų, kurie sukūrė tarsi gidą, padedantį nepasiklysti įvaizdžio kūrimo platumose.

Skirtingų įvaizdžių modeliais, įkūnijančiais įvairių laikotarpių grožio sampratas, tapo žinomos šalies moterys – dainininkės, operos solistės, aktorės, save naujuose amplua pamatė „Mis Lietuva“, poetė, tapytoja, sportininkė ir daugelis kitų ryškių Lietuvos moterų. Įspūdingi, žavintys tiek savo natūralumu, tiek meistriškumu, tiek subtiliomis išskirtinėmis detalėmis bei įdomiomis įžvalgomis stilistės Olgos Wiseman kurti įvaizdžiai buvo įamžinti išskirtinio braižo ir visada savo rezultatais abejingų nepaliekančio fotografo Tomo Kaunecko fotografijose. „Norėjosi sukurti tarsi mažutę grožio enciklopediją, greitai leidžiančią prabėgti per laiką ir išsirinkti sau ieškomo stiliaus detales, prisiminti istorines asmenybes ar paryškinti savo jau atrasto stiliaus tam tikrus ypatumus“, – prisiminimais apie kūrybinį knygos “Grožio galia“ etapą dalinosi stilistė Olga Wiseman. Moteris teigia, kad šiandien, kai pasaulis sukaustytas pandemijos, iš tikrųjų turime dar labiau sutelkti dėmesį į grožio, tiek vidinio, tiek išorinio puoselėjimą. „Juk grožis išgelbės pasaulį. Aš tikiu grožio galia“, – kalbėjo Olga Wiseman.

Nauji įvaizdžiai įkvepia

Knygos „Grožio galia“ herojėmis tapo aktorė Gražina Baikštytė, stilistė Asta Valentaitė, operos solistė Dovilė Kazonaitė, televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė – Morkūnienė, „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, poetė Indrė Valantinaitė, Europos ir Pasaulio karatė čempionė Margarita Čiuplytė, modeliai Karolina Toleikytė, Gerda Štelemėkaitė, stilistė Asta Valentaitė ir daugelis kitų žymių moterų.

Knygos „Grožio galia“ herojės prabėgus jau penkiems metams prisimena įkvepiančias knygos kūrimo akimirkas bei džiaugiasi pamačiusios save naujai. „Knyga “Grožio Galia” yra ne tik pažintinis gidas, kuriame galime rasti įkvėpimo kiekvienoje dienoje, bet taip pat kažkam tai gali tapti stipriu pastūmėjimu į pokyčius, atveriančius naujas duris, leidžiančius pamatyti save kitomis akimis. Projektas apjungė nuostabius profesionalus, absoliučiai pasitikėdama atidaviau save į jų rankas. Stilistės Olgos Wiseman sukurtas įvaizdis ir fotografo Tomo Kaunecko nuotraukos atskleidė vaizdą, kuris leido pačiai naujai pamatyti save iš šono. Buvo atradimas, jog iš tiesų man labai tinka dideli kuodai atveriantys kaklo liniją“, – šypsojosi „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė, knygoje įkūnijusi romėniško stiliaus aristokratę.

Su amžiumi reikia vis daugiau pastangų grožiui išlaikyti

Viena iš knygos herojų aktorė Gražina Baikštytė, sukūrusi savitą elegantišką stilių sako, jog kiekviena moteris turėtų pastoviai puoselėti savo grožį, o knygą „Grožio galia“ moteris įvardina kaip grožio puoselėjimo ir įvaizdžio kūrimo vadovą, kuris privalėtų būti kiekviename salone. Jos teigimu tiek kiekviena savo įvaizdžiu besirūpinanti moteris, tiek grožio salonų profesionalai ras naudingų patarimų skaitydami stilistės Olgos Wiseman knygą. „Su amžiumi reikia vis daugiau pastangų, norint grožį išlaikyti ir reikia pripažinti, tai nėra taip paprasta. Žmogaus išvaizda labai tampriai susijusi su jo vidumi. Su metais ateina gyvenimiška patirtis ir visa tai atsispindi tavo išorėje, akyse, žvilgsnyje. Kaip nebūtų paradoksalu, bet dažnai girdžiu komplimentus, jog dabar atrodau kur kas įdomesnė ir net gražesnė, nei buvau jaunystėje“, – džiaugėsi aktorė Gražina Baikštytė

Kiekvienas žmogus viduje nori būti gražus, tai lyg meilės troškimas

Europos ir pasaulio karatė čempionė Margarita Čiuplytė stilistę Olga Wiseman įkvėpė sukurti karo deivės Atėnės Įvaizdį. Tvirtai surišti plaukai, tamsus makiažas sustirpina narsuolės amazonės įvaizdį. Pati Margarita sako vertinanti sveiką grožį ir skirianti tam dėmesį. “Norint gražių plaukų, reikia jiems skirti daug dėmesio: drėkinti, saugoti nuo karsčio ir saulės, parinkti kokybiškas priežiūros priemones. Grožis visais laikais buvo svarbus. Manau kiekvienas žmogus viduje nori būti gražus, tai lyg meilės troškimas”, – pasakojo Margarita Čiuplytė.

Grožis kaip ir menas kuria aukštas vibracijas

Populiariausių plaukų šukuosenų istorija ir kilmė, mados įtaka grožiui, šiuolaikiniai madingi įvaizdžiai ir kaip kiekvienas jų kuria savitą žinutę, kurią transliuojame aplinkai, apie tai savo darbais nori kalbėti Olga Wiseman, kviečianti savo prigimtinio grožio puoselėjimui įkvėpimo semtis iš istorijos, meno, ieškoti naujų sau idėjų senuose, užmirštuose dalykuose. „Grožis, kaip ir menas, kuria aukštas vibracijas, kurios padeda mums išgyventi sudėtinguose gyvenimo etapuose. Todėl nepamirškime palepinti savęs grožio procedūromis, nueikime į teatrą, paklausykime klasikinės muzikos, paskaitykime aukso fondo knygas ar pavartykime senus mados albumus“, – linkėdama būti laimingais ir gražiais net ir pandemijos metu dalinosi grožio paslaptimis Olga Wiseman.